DZIAŁ OBSLUGI KLIENTA:

członkowsko-mieszkaniowy:

32 428 27 55

rozliczeń z członkami:

32 428 27 54

Przed kościołem, jak co roku, górników jeszcze pracujących w zawodzie jak i emerytów witała górnicza orkiestra. Te donośne dźwięki radośnie nawoływały do wspólnego świętowania. Przybyło wiele osób w strojach górniczych co nadało dodatkowo tej uroczystości jeszcze głębszego znaczenia. To znak, że tradycje górnicze mocno w nas tkwią i z czego jesteśmy bardzo dumni

Po mszy ruszył uroczysty pochód osiedlowymi ulicami, poprzedzony orkiestrą w pięknych górniczych mundurach. W przemarszu wzięły udział po raz pierwszy poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka, Gimnazjum nr 3 i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim kształcących również specjalistów o profilu górniczym. Bardzo dziękujemy dyrekcji szkół i młodym ludziom za przyjęcie naszego zaproszenia do uczestniczenia w górniczym święcie.

Wspólnego świętowanie kontynuowano, jak każe stara, utrwalona przez lata tradycja, podczas wspólnego biesiadowania.

Prezes Grabowiecki przywitał na początek gości – biesiadników i w ciepłych słowach serdecznie życzył ludziom ciężkiej pracy wszystkiego najlepszego. Dziękując za liczne przybycie stwierdził, że z roku na rok liczba uczestników tej wspaniałej imprezy wzrasta co dobrze o niej świadczy i oznacza, że każdego roku jest przez wszystkich niecierpliwe wyczekiwana.

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca podziękował ze możliwość uczestnictwa i życzył wszystkim górnikom wszelkiej pomyślności. Ksiądz proboszcz Janusz Badura pobłogosławił posiłek jak zwykle dodając swoje anegdoty czym rozbawił uczestników zanim pojawiły się gwiazdy dnia.

W tym roku zawitali do Wodzisławia lubiana aktorka i artystka kabaretowa Joanna Bartel znana m.in z roli Andzi Dworniok w serialu komediowym „Święta wojna” i Krzysztof Hanke z kabaretu RAK. Ten wspaniały duet bawił gości nie tylko przezabawnymi kawałami, ale również porywał całą salę do wspólnego śpiewania. Górnicy ,uczestnicy zabawy z naszymi gośćmi nawiązali sympatyczne relacje biesiadne, a ku pamięci przyszłych pokoleń utrwalono wszystko podczas sesji zdjęciowej.


wrz 15

Spółdzielnia Mieszkaniowa „ROW” posiada do kupienia wolne mieszkania na prawie odrębnej własności

czytaj więcej
wrz 4

Przetarg na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za lata 2023-2025

Zapraszamy do składania ofert.

czytaj więcej