DZIAŁ OBSLUGI KLIENTA:

członkowsko-mieszkaniowy:

32 428 27 55

rozliczeń z członkami:

32 428 27 54

Przed kościołem, jak co roku, górników jeszcze pracujących w zawodzie jak i emerytów witała górnicza orkiestra. Te donośne dźwięki radośnie nawoływały do wspólnego świętowania. Przybyło wiele osób w strojach górniczych co nadało dodatkowo tej uroczystości jeszcze głębszego znaczenia. To znak, że tradycje górnicze mocno w nas tkwią i z czego jesteśmy bardzo dumni

Po mszy ruszył uroczysty pochód osiedlowymi ulicami, poprzedzony orkiestrą w pięknych górniczych mundurach. W przemarszu wzięły udział po raz pierwszy poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka, Gimnazjum nr 3 i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim kształcących również specjalistów o profilu górniczym. Bardzo dziękujemy dyrekcji szkół i młodym ludziom za przyjęcie naszego zaproszenia do uczestniczenia w górniczym święcie.

Wspólnego świętowanie kontynuowano, jak każe stara, utrwalona przez lata tradycja, podczas wspólnego biesiadowania.

Prezes Grabowiecki przywitał na początek gości – biesiadników i w ciepłych słowach serdecznie życzył ludziom ciężkiej pracy wszystkiego najlepszego. Dziękując za liczne przybycie stwierdził, że z roku na rok liczba uczestników tej wspaniałej imprezy wzrasta co dobrze o niej świadczy i oznacza, że każdego roku jest przez wszystkich niecierpliwe wyczekiwana.

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca podziękował ze możliwość uczestnictwa i życzył wszystkim górnikom wszelkiej pomyślności. Ksiądz proboszcz Janusz Badura pobłogosławił posiłek jak zwykle dodając swoje anegdoty czym rozbawił uczestników zanim pojawiły się gwiazdy dnia.

W tym roku zawitali do Wodzisławia lubiana aktorka i artystka kabaretowa Joanna Bartel znana m.in z roli Andzi Dworniok w serialu komediowym „Święta wojna” i Krzysztof Hanke z kabaretu RAK. Ten wspaniały duet bawił gości nie tylko przezabawnymi kawałami, ale również porywał całą salę do wspólnego śpiewania. Górnicy ,uczestnicy zabawy z naszymi gośćmi nawiązali sympatyczne relacje biesiadne, a ku pamięci przyszłych pokoleń utrwalono wszystko podczas sesji zdjęciowej.


maj 19

Zapraszamy mieszkańców na Zebrania Osiedlowe

czytaj więcej
mar 28

Zapraszamy na Walne Zgromadzenie Członków

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „ROW” zgodnie…

czytaj więcej
sty 4

Ogłaszamy przetargi na następujące roboty budowlane

1. Wymianę instalacji elektrycznej 2.…

czytaj więcej